Հայաստանի Կանանց Բարձրագույն խմբի առաջնության վերջին տուրի խաղում հաղթեցինք «Գանձասար-աղջիկներին» 2-4 հաշվով։ Մեր թիմից գոլերի հեղինակ դարձան Ռուզաննա Ինջյանը, Լուսինե Կոստանյանը, իսկ Շուշանիկ Հարությունյանը ձևակերպեց դուբլ։
Հանդիպման ընթացքում երկու թիմերն էլ ցուցադրեցին ակտիվ և արագ ֆուտբոլ։ «Ուրարտու-աղջիկները» վերահսկում էին խաղը և արդյունավետ օգտագործեցին ստեղծած գոլային պահերը։ Թիմի ֆուտբոլիստուհիները աչքի ընկան կազմակերպված խաղով, ճշգրիտ փոխանցումներով և հարձակման գծում վստահ գործողություններով։
Առաջին գոլը խփեց Ռուզաննա Ինջյանը Լուսինե Կոստանյանի գրագետ փոխանցումից հետո։
Րոպեներ սնց մրցակիցը ստանում է 11 մետրանոցի իրավունք և հավասարեցնում հաշիվը։
Առաջին կեսի ավարտին Լուսինե Կոստանյանը գրավում «Գանձասար-աղջիկների» դարպասը՝ հաշիվը դարձնելով 1-2։
Հանդիպման 73-րդ րոպեին Շուշանիկ Հարութունյանը գեղեցիկ հարվածով հեռվից գնդակը ուղարկում է մրցակցի դարպասը մեծացնելով հաշվի մեջ առավելությունը։

В последнем туре чемпионата Высшей лиги Армении среди женщин мы победили «Гандзасар-девушек» со счётом 2-4. В составе нашей команды голами отличились Рузанна Инджян, Лусине Костанян, а Шушаник Арутюнян оформила дубль.
Во время матча обе команды показали активный и быстрый футбол. «Урарту-девушки» контролировали игру и эффективно использовали созданные голевые моменты. Футболистки команды отличились организованной игрой, точными передачами и уверенными действиями в атаке.
Первый гол забила Рузанна Инджян после грамотной передачи Лусине Костанян.
Спустя несколько минут соперник получил право на пенальти и сравнял счёт.
Под конец первого тайма Лусине Костанян поразила ворота «Гандзасар-девушек», сделав счёт 1-2.
На 73-й минуте встречи Шушаник Арутюнян красивым дальним ударом отправила мяч в ворота соперника, увеличив преимущество своей команды.