Հանդիպումն ավարտվեց 2-0 հաշվով՝ օգուտ մրցակցի:
Հանդիպման մեկնարկից երկու թիմերն էլ բավական ակտիվ էին, գրոհներ էին կազմակերպում:  Խաղակեսի միջնամասում «Օլիմպիային» հաջողվեց գրավել մեր թիմի դարպասը, սակայն գոլը չարձանագրվեց խաղից դուրս իրավիճակի պատճառով։
Մինչ խաղակեսի ավարտը մրցակիցը ևս ուներ մի քանի շանս գրավելու դարպասը, սակայն ճիշտ էր արձագանքում մեր թիմի դարպասապահ՝ Նարեկ Նազարեթյանը։
Առաջին խաղակեսում այդպես էլ հաշիվը չբացվեց և թիմերը գնացին ընդմիջման։
Երկրորդ խաղակեսը մեկարկեց այնպես ինչպես առաջինը։
Մրցակիցը ավելի շատ էր գրոհներ կազմակերպում, սակայն լավ պահ ունեինք 50-րդ րոպեյին որը ցավոք չկարողացանք իրացնել։
Հանդիպման ավարտին «Օլիմպիան» կարողանում է գրավել մեր դարպասը: Րոպեներ անց վաստակելով 11 մետրանոց՝ «Օլիմպիան» մեծացնում է առավելությունը: Այսպիսով առաջին տուրի հանդիպումն ավարտվում է 2-0 հաշվով՝ օգուտ մրցակցի:

В стартовом туре Первой группы чемпионата Армении «Урарту-2» встретился с дебютантом чемпионата «Олимпией». Матч завершился со счётом
2-0 в пользу соперника. С первых минут обе команды действовали активно и проводили атаки.
В середине первого тайма «Олимии» удалось поразить ворота нашей команды, однако гол не был засчитан из-за положения вне игры. До конца первого тайма соперник имел ещё несколько возможностей открыть счёт, однако голкипер нашей команды Нарек Назаретян своевременно реагировал на удары и сохранял свои ворота в неприкосновенности.
В первой половине встречи счёт так и не был открыт, и команды ушли на перерыв при нулевом счёте.
Второй тайм начался так же активно, как и первый. Соперник чаще организовывал атаки, однако на 50-й минуте хороший момент был и у нашей команды, реализовать который, к сожалению, не удалось. В концовке встречи «Олимпии» удалось открыть счёт. Спустя несколько минут соперник заработал пенальти и увеличил своё преимущество.