ՑԱՎԱԼԻ ՏՆԱՅԻՆ ՊԱՐՏՈՒԹՅՈՒՆ
Fastex Պրեմիեր լիգայի 6-րդ տուրի խաղում «Ուրարտուն» սեփական հարկի տակ մրցեց «Արարատ-Արմենիայի» հետ։ Հանդիպումն ավարտվեց մրցակցի առավելությամբ 3-2 հաշվով։ Մեր թիմի կազմից դուբլի հեղինակ դարձավ Բրունո Միշելը, իսկ մրցակցից՝ Խուան Պալասիոսը և Ժիրայր Շաղոյանը։ Մեկ անգամ սեփական դարպասը գրավեց Ժիրայր Մարգարյանը։
Առաջին խաղակեսը մեկնարկեց մրցակցի առավելությամբ։ Առաջին րոպեներից հյուրերը ավելի դիպուկ գրոհներ էին կազմակերպում և արդեն 18-րդ րոպեյին առաջին գոլը հեղինակեցին։ Աջ եզրից կատարած անցումից հետո Արայիկ Էլոյանը գնդակը հետ փոխանցեց և վրա հասած Խուան Պալասիոսը շեշտակի հարվածով դարձավ գոլի հեղինակ։ Առաջին խաղակեսի մնացած հատվածում մեր թիմը փորձում էր կրճատել հաշվի տարբերությունը: Ամենավտանգավոր պահը ստեղծեցինք խաղակեսի վերջում, երբ նպաստավոր դիրքից բարձր հարվածեց Ալեքսանդր Լովեն։ Նոր գոլեր առաջին խաղակեսում այդպես էլ չեղան։
Երկրորդ խաղակեսի մեկնարկը կրկին մրցակցի առավելությամբ էր։ Մի քանի դրվագներում հիանալի խաղաց մեր դարպասապահ Գոռ մատինյանը, սակայն 69-րդ րոպեին նա նույնպես չկարողացավ փրկել։ Ժիրայր Շաղոյանի հարվածը սուր դիրքից հաջող էր՝ 0-2։ Երկրորդ գնդակը բաց թողնելուց հետո մեր թիմի փոփոխությունները սկսեցին աշխատել։ էդիկ Վարդանյանը 74-րդ րոպեյին վաստակեց 11 մետրանոց հարված, որն էլ ճշգրիտ իրացրեց փոխարինման դուրս եկած Բրունո Միշելը։ Մեր գոլից րոպեներ անց ցավալի անդրադարձով Ժիրայր Մարգարյանը սեփական դարպասն ուղարկեց գնդակը և մրցակիցը կրկին ստացավ երկու գնդակի առավելություն։ խաղավերջում մեր թիմին հաջողվեց ևս մեկ 11 մետրանոց վաստակել, որը կրկին իրացրեց Բրունո Միշելը՝ դառնալով դուբլի հեղինակ։ Մնացած րոպեներին Ռոբերտ Արզումանյանի թիմը ամբողջ ուժերով գնաց առաջ և դրվագներից մեկում Էրիկ Սիմոնյանը կարող էր խփել նաև 3-րդ գոլը, բայց գնդակը շեղ ընթացավ։
Այսպիսով, «Ուրարտուն» սեփական հարկի տակ կրեց ցավալի պարտություն։ Մեր թիմը վասկատած 10 միավորով զբաղեցնում է մրցաշարային աղյուսակի երրորդ հորիզոնականը։ Մեր թիմի հաջորդ հանդիպումը ևս կլինի տնային, իսկ մրցակիցը՝ Երևանի «Արարատը»։ Հանդիպումը կկայանա սեպտեմբերի 19-ին և կմեկնարկի 19։00-ին։
«ՈՒՐԱՐՏՈՒ» - «ԱՐԱՐԱՏ-ԱՐՄԵՆԻԱ» 2-3
0-1 Խուան Պալասիոս (20'), 0-2 Ժիրայր Շաղոյան (69'), 1-2 Բրունո Միշել (75' 11Մ), 1-3 Ժիրայր Մարգարյան (80' ԻԳ), 2-3 Բրունո Միշել (85' 11Մ)
«ՈՒՐԱՐՏՈՒ»՝ 1․ Գոռ Մատինյան, 3․ Էրիկ Փիլոյան, 18․ Անտոն Բրատկով, 44․ Եվհենիի Ցիմբալյուկ, 88․ Ժիրայր Մարգարյան (ա), 8․ Նարեկ Աղասարյան, 22․ Միքայել Միրզոյան, 7․ Սերգեյ Մկրտչյան, 14․ Արտյոմ Պոլյարուս, 9․ Ալեքսանդր Լովե, 21․ Էդիկ Վարդանյան
Պահեստայիններ՝ 33․ Անդրիյա Դրագոևիչ, 92․ Ալեքսանդր Միշիև, 4․ Արման Ղազարյան, 11․ Էբենեզեր Պրինց, 19․ Արթուր Մելիքյան, 55․ Էրիկ Սիմոնյան, 99․ Խարիտոն Այվազյան, 2․ Արտեմի Գունկո, 77․ Արթուր Իսրայելյան, 30․ Բրունո Միշել, 53․ Դավիթ Հարությունյան, 90․ Օլեգ Պոլյակով
«ԱՐԱՐԱՏ-ԱՐՄԵՆԻԱ»՝ 24․ Բրունո Պինտո, 20․ Ալվին Թերա, 19․ Կարեն Մուրադյան (ա), 16․ Էդգար Գրիգորյան, 4․ Ժոաու Կեյրուշ, 3․ Խուլիո Բուենո, 7․ Ժիրայր Շաղոյան, 9․ Արայիկ Էլոյան, 8․ Խուան Պալացիոս, 2․ Հուգո Օլիվեյրա, 77․ Արթուր Սերոբյան
Պահեստայիններ՝ 12․ Շիրակ Բադալյան, 1․ Արման Ներսեսյան, 5․ Հակոբ Հակոբյան, 17․ Մեթյու Գբոմադու, 22․ Միսակ Հակոբյան, 36․ Վահրամ Մախսուդյան, 90․ Պաուլ Այոնգո, 99․ Ժոաո Կանդիդո, 88․ Ուելտոն Ժունիոր,  47․ Ալեքսանդրոս Մալիս, 30․ Ռոդրիգո Ռամոս, 18․ Իֆեանի Նդուկա
14 Սեպ. 2025
ՌՈԲԵՐՏ ԱՐԶՈՒՄԱՆՅԱՆ․ «ՉԿԱ ԹԻՄ, ՈՐ ՉՊԱՐՏՎԻ, ԴԱ ԱՆԽՈՒՍԱՓԵԼԻ Է»
Մեր թիմի գլխավոր մարզիչ Ռոբերտ Արզումանյանը կիսվել է կարծիքով «Արարատ-Արմենիայի» դեմ խաղից հետո
Fastex Պրեմիեր լիգայի 6-րդ տուրի խաղում «Ուրարտուն» սեփական հարկի տակ մրցեց «Արարատ-Արմենիայի» հետ։ Հանդիպումն ավարտվեց մրցակցի առավելությամբ 3-2 հաշվով։
Fastex Պրեմիեր լիգայի 6-րդ տուրի խաղում «Ուրարտուն» սեփական հարկի տակ կմրցի «Արարատ-Արմենիայի» հետ։ Հանդիպումը կմեկնարկի 19։00-ին։
12 Սեպ. 2025
«ՈՒՐԱՐՏՈՒ-ԱՂՋԻԿՆԵՐ» - «ԼԵՌՆՅԻՆ ԱՐՑԱԽ-ԱՂՋԻԿՆԵՐ». 5-1 ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ
Կանանց բարձրագույն խմբի առաջնության 4-րդ տուրի խաղում «Ուրարտու-աղջիկներ» թիմը հյուրընկալեց «Լեռնային Արցախ-աղջիկներ» թիմին։ Հանդիպումն ավարտվեց մեր թիմի առավելությամբ 5-1 հաշվով։
11 Սեպ. 2025
«ՈՒՐԱՐՏՈՒ-2» - «ԱՆԴՐԱՆԻԿ»․ ՄԵԿՆԱՐԿԱՅԻՆ ԿԱԶՄԵՐ
Հայաստանի Առաջին խմբի առաջնության 7-րդ տուրի խաղում «Ուրարտու-2» թիմը սեփական հարկի տակ կմրցի «Անդրանիկի» հետ։ Հանդիպումը կմեկնարկի 19։00-ին։
Հայաստանի Մ17 տարեկանների հավաքականը ՀՖՖ տեխնիկական կենտրոն/Ֆուտբոլի Ակադեմիայում կանցկացնի ուսումնամարզական հավաք, որի շրջանակներում սեպտեմբերի 16-ին և 18-ին ժամը 19։00-ին կանցկացնի ընկերական հանդիպումներ Հունաստանի Մ-17 հավաքականի հետ:
02 Սեպ. 2025
«ՈՒՐԱՐՏՈՒ» ԱԿԱԴԵՄԻԱՅԻ ԵԼՈՒՅԹՆԵՐԸ ՄԱՆԿԱՊԱՏԱՆԵԿԱՆ ԱՌԱՋՆՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐՈՒՄ
Տարբեր տարիքային խմբերում մեկնարկել են մանկապատանեկան առաջնությունները, որտեղ մասնակցում են նաև մեր ակադեմիայի թիմերը։
ՀՐԱՎԵՐՆԵՐ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ Մ-21 ՏԱՐԵԿԱՆՆԵՐԻ ՀԱՎԱՔԱԿԱՆ
Հայաստանի Մ-21 տարեկանների հավաքականը օգոստոսի 31-ից մինչև սեպտեմբերի 9-ը կանցկացնի ուսումնամարզական հավաք

ДОМА УСТУПАЕМ СОПЕРНИКУ
В рамках 6-го тура Fastex Премьер-лиги «Урарту» дома принял ФК «Арарат-Армения». Матч завершился победой соперника со счетом 2-3. Дубль в составе нашей команды забил Бруно Мишель, а в составе соперника отличились Хуан Паласиос и Жирайр Шагоян. Жирайр Маргарян забил автогол.
Первый тайм начался с преимуществом соперника. С первых минут гости организовывали более острые атаки и уже на 18-ой минуте открыли счет. После прохода по правому флангу Араик Элоян сделал передачу назад, и подключившийся Хуан Паласиос мощным ударом поразил ворота. В оставшееся время первого тайма наша команда пыталась сократить разрыв в счете. Самый опасный момент возник в концовке, когда Александр Лове из выгодной позиции пробил выше ворот. Больше голов в первой половине не было.
Начало второго тайма также прошло под диктовку соперника. В нескольких эпизодах блестяще сыграл наш вратарь Гор Матинян, однако на 69-ой минуте и он оказался бессилен. Удар Жирайра Шагояна с острого угла был точным — 0-2. После второго пропущенного мяча замены нашей команды начали приносить результат. На 74-ой минуте Эдик Варданян заработал пенальти, который уверенно реализовал вышедший на замену Бруно Мишель. Спустя несколько минут соперник вновь восстановил преимущество в два мяча. После обидного рикошета Жирайр Маргарян отправил мяч в собственные ворота. В концовке матча наша команда заработала еще один пенальти, и снова Бруно Мишель оказался точен, оформив дубль. В оставшееся время подопечные Роберта Арзуманяна всей командой пошли вперед, и в одном из эпизодов Эрик Симонян мог забить и третий мяч, но удар получился неточным.
Таким образом, «Урарту» потерпел обидное поражение на своем поле. С 10 набранными очками наша команда занимает третье место в турнирной таблице. Следующий матч наша команда вновь проведет дома, а соперником станет ереванский «Арарат». Матч состоится 19-го сентября и начнется в 19:00.
«УРАРТУ» - «АРАРАТ-АРМЕНИЯ» 2-3
0-1 Хуан Паласиос (20'), 0-2 Жирайр Шагоян (69'), 1-2 Бруно Мишель (75' Пен.), 1-3 Жирайр Маргарян (80' АГ), 2-3 Бруно Мишель (85' Пен.)
«УРАРТУ»: 1․Гор Матинян, 3. Эрик Пилоян, 18. Антон Братков, 44. Евгений Цимбалюк, 88. Жирайр Маргарян (к), 8. Нарек Агасян, 22. Михаил Мирзоян, 7. Сергей Мкртчян, 14. Артём Полярус, 9. Александр Лове, 21. Эдик Варданян
Запасные: 33․ Андрия Драгоевич, 92. Александр Мишиев, 4. Арман Казарян, 11. Эбенезер Принц, 19. Артур Меликян, 55. Эрик Симонян, 99. Харитон Айвазян, 2. Артемий Гунько, 77. Артур Исраелян, 30. Бруно Мишель, 53. Давид Арутюнян, 90. Олег Поляков
«АРАРАТ-АРМЕНИЯ»: 24. Бруно Пинто, 20. Алвин Тера, 19. Карен Мурадян (к), 16. Эдгар Григорян, 4. Жоау Кейруш, 3. Хулио Буэно, 7. Жирайр Шагоян, 9. Араик Элоян, 8. Хуан Палациос, 2. Уго Оливейра, 77. Артур Серобян
Запасные: 12. Ширак Бадалян, 1. Арман Нерсесян, 5. Акоп Акопян, 17. Мэттью Гбомаду, 22. Мисак Акопян, 36. Ваграм Махсудян, 90. Паул Айонго, 99. Жоау Кандидо, 88. Уэлтон Жуниор, 47. Александрос Малис, 30. Родриго Рамос, 18. Ифеани Ндука
14 Сент. 2025
РОБЕРТ АРЗУМАНЯН: «НЕТ КОМАНДЫ, КОТОРАЯ НЕ ПРОИГРЫВАЕТ, ЭТО НЕИЗБЕЖНО»
Главный тренер нашей команды Роберт Арзуманян поделился мыслями после матча с «Арарат-Арменией».
В рамках 6-го тура Fastex Премьер-лиги «Урарту» дома принял «Арарат-Армению». Матч завершился со счетом 2-3.
В рамках 6-го тура Fastex Премьер-лиги «Урарту» дома примет ФК «Арарат-Армения». Матч начнется в 19:00.
12 Сент. 2025
«УРАРТУ-ДЕВУШКИ» – «ЛЕРНАИН АРЦАХ-ДЕВУШКИ»։ 5-1 ФОТОГРАФИИ
В матче 4-го тура Женской высшей лиги команда «Урарту девушки» сыграли матч против команды «Лернаин Арцах – девушки»․ Матч закончился с победой нашей команды со счетом 5-1.
11 Сент. 2025
«УРАРТУ-2» - «АНДРАНИК»: СТАРТОВЫЕ СОСТАВЫ
В рамках 7-го тура Первой лиги Армении команда «Урарту-2» дома примет команду «Айк». Матч начнется в 18:00.
Сборная Армении U17 проведет учебно-тренировочный сбор․
02 Сент. 2025
В разных возрастных группах стартовали детско-юношеские чемпионаты, в которых также участвуют команды нашей академии.