ԿԱՐԵՆ ՄԵԼՔՈՆՅԱՆ․ «ԿԱՄԱՑ-ԿԱՄԱՑ ԼԱՎԱԳՈՒՅՆ ՄԱՐԶԱՎԻՃԱԿ ԵՆՔ ՀԱՎԱՔՈՒՄ»
Սեփական մարզաբազայում ընթացող նախապատրաստական շրջանի ընթացքում «Ուրարտուն» երկրորդ ստուգողական հանդիպումն անցկացրեց՝ մրցելով «Արարատի» հետ (3-0): Մեր թիմի կազմում դուբլի հեղինակ դարձած Կարեն Մելքոնյանը խոսել է նախապատրաստական գործընթացի ու ստուգողական հանդիպումների մասին։
ՆԱԽԱՊԱՏՐԱՍՏԱԿԱՆ ՇՐՋԱՆԻ ՈՒ ԿԱՅԱՑԱԾ ՀԱՆԴԻՊՈՒՄՆԵՐԻ ՄԱՍԻՆ
«Բավական լավ ու ակտիվ ենք պատրաստվում մրցաշրջանի մյուս հատվածին։ Երկրորդ ստուգողական հանդիպումն անցկացրինք, առաջինի դեպքում՝ ԲԿՄԱ-ի հետ, դեռ կարճ ժամանակ էինք մարզվել արձակուրդից հետո և այդքան լավ մարզավիճակում չէինք, չնայած, վատ հանդիպում չանցկացրինք ու ոչ-ոքի գրանցեցինք, իսկ «Արարատի» հետ խաղում թիմի խաղակցվածությունն արդեն այլ մակարդակում էր, կարողացանք այս տարվա առաջին հաղթանակը տոնել ոչ պաշտոնական խաղերում»։
«ԱՐԱՐԱՏԻ» ՀԵՏ ԽԱՂԻ ՈՒ ԴՈՒԲԼԻ ՄԱՍԻՆ
«Լավ առաջին խաղակես ցուցադրեցինք, ստացվում էին ճիշտ փոխանցումները, գրոհները, խաղավերջում էլ մեծացրինք մեր առավելությունը։ Փոխարինման մտա 1-0 հաշվի ժամանակ և կարողացա 2 անգամ աչքի ընկնել, ինչի համար շատ ուրախ եմ։ Կփորձեմ շարունակել նման կերպ ու օգտակար լինել թիմին նաև առաջնության և գավաթի խաղերում»։

КАРЕН МЕЛКОНЯН: «ПОТИХОНЬКУ НАБИРАЕМ ЛУЧШУЮ ФОРМУ»
В рамках подготовительного периода «Урарту» на своей базе провел свой второй контрольный матч, встречаясь с «Араратом» (3-0) . Карен Мелконян, ставший автором дубля в составе нашей команды, рассказал о подготовительном периоде и контрольных матчах:
О ПОДГОТОВИТЕЛЬНОМ ПЕРИОДЕ И ПРОВЕДЕННЫХ МАТЧАХ
«Мы проводим достаточно хороший и активный подготовительный период. Провели второй контрольный матч, в первый раз играли с БКМА, недолго тренировались после праздников, были не в такой хорошей форме, хотя сыграли неплохо, зафиксировали ничью, а в матче против «Арарата» команды была уже на немного другом уровне. Смогли отпраздновать первую победу в этом году в неофициальных играх».
О ДУБЛЕ И МАТЧЕ С «АРАРАТОМ»
«Мы показали хороший первый тайм, у нас были правильные передачи, атаки, и в конце игры мы увеличили свое преимущество. Я вышел на замену при счете 1-0 и дважды смог отличиться, чему очень рад. Постараюсь продолжать в том же духе и быть полезным команде в чемпионате и кубковых матчах».