Առաջին խաղակեսը սկսվեց երկու թիմերի վստահ գրոհներով։ Մեկնարկային րոպեներից սկսած առաջնության առաջատարը կարող էր երկու անգամ բացել հանդիպման հաշիվը, սակայն հիանալի էին գործում մեր թիմի պաշտպանները։ Իսկ արդեն խաղակեսի միջնամասում մեր թիմը կարողացավ առաջ անցնել հաշվի մեջ։ Կենտրոնից փոխանցում ստանալուց հետո Սարգիս Գասպարյանը կասեցնելով գնդակը հիանալի ազատվեց մրցակցի 2 ֆուտբոլիստներից ր հեռվից շատ գեղեցիկ հարվածով բացեց հանդիպման հաշիվը։
Առաջին խաղակեսն ավարտվեց հենց այդպես մեր թիմի նվազագույն հաշվով հաղթանակով։
Երկրորդ խաղակեսը սկսվեց այնպես ինչպես ավարտվել էր առաջինը։ «Սարդարապատի» ֆուտբոլիստները փորձում էին հետ բերել կորցրածը, սակայն նրանց հարվածները կարողանում էին մեր ֆուտբոլիստները չեզոքացնել։ Իսկ արդեն 52-րդ րոպեյին մեր թիմը վաստակում է տուգանային հարվածի հնարավորություն, որի իրացումից հետո Էրիկ Օթարյանը կրկնապատկում է մեր թիմի առավելությունը։ Այնուամենայնիվ խաղավերջին ավելացված 90+5-րդ րոպեյին «Սարդարապատը» վաստակում է 11 մետրանոցի հնարավորություն և կրճատում է հաշիվը, սակայն հյուրերին ավելին անել չի հաջողվում։

В важнейшем матче 17-го тура Первой лиги Армении команда «Урарту-2» встретилась с «Сардарапатом». Матч завершилась победой нашей команды со счётом 2:1, а авторами забитых мячей стали Саргис Гаспарян и Эрик Отарян.
Первый тайм начался уверенными атаками обеих команд. С первых минут лидер чемпионата мог дважды открыть счёт, однако наши защитники действовали безупречно. Уже в середине тайма нашей команде удалось выйти вперёд: получив передачу из центра, Саргис Гаспарян, обработав мяч, отлично ушёл от двух соперников и великолепным дальним ударом открыл счёт.
Первый тайм завершился минимальным преимуществом нашей команды.
Второй тайм начался так же, как закончился первый. Футболисты «Сардарапата» пытались вернуть утраченные позиции, но наши игроки успешно нейтрализовывали их попытки. А на 52-й минуте наша команда заработала право на штрафной удар, после розыгрыша которого Эрик Отарян удвоил преимущество.
Тем не менее, на добавленной 90+5-й минуте «Сардарапат» получил право на пенальти и сократил разрыв в счёте, но добиться большего гостям не удалось.