Այսօր տեղի ունեցավ միջոցառում, որի ընթացքում հայտարարվեց «Ուրարտու» նոր ֆուտբոլային ստադիոնի ճարտարապետական պրոյեկտի մշակման տենդերի հաղթողը։ Հաղթող ճանաչվեց կառուցապատման ոլորտում գործունեություն ծավալող «Gravity Project Management & Construction» ընկերությունը։
Որոշումը կայացրած ժյուրիի կազմում էին՝ «Ուրարտու» ՖԱ նախագահը, գործադիր տնօրենը, ենթակառուցվածքների գծով տնօրենի տեղակալը, ՀՀ Ճարտարապետների պալատի անդամները, Երևանի քաղաքաշինական խորհրդի անդամները և Երևանի քաղաքապետարանի ներկայացուցիչները։
«Նաիրի» մանկապատանեկան մարզադպրոցի տնօրեն Արսեն Սարդարյանը ընկերության ներկայացուցիչներին հանձնեց հաղթողի վկայականը՝ պաշտոնապես ամրագրելով համագործակցության մեկնարկը։ Առաջիկայում կմեկնարկեն նոր ստադիոնի նախագծման աշխատանքները։
Նախատեսվում է կառուցել ՈւԵՖԱ-ի 4-րդ կարգի ստադիոն, որը կունենա բոլոր անհրաժեշտ ժամանակակից հարմարությունները և կապահովի բարձր որակ՝ համապատասխան միջազգային ստանդարտներին։

Сегодня состоялось мероприятие в рамках которого был объявлен победитель тендера по разработке архитектурной концепции нового футбольного стадиона «Урарту». Им стала строительная компания «Gravity project management & construction».
В состав жюри, которое принимало решение, входили: Президент ФК «Урарту», Исполнительный Директор ФК «Урарту», Зам. Ген. Директора по инфраструктуре ФК «Урарту», Члены Палаты Архитекторов РА, Члены Градостроительного Совета города Еревана РА и Члены Мэрии города Еревана РА.
Директор детско-юношеской спортивной школы «Наири» Арсен Сардарян вручил представителям компании сертификат-победителя официально закрепив начало сотрудничества. Следующим этапом стартуют работы по проектированию нового стадиона.
Планируется строительство стадиона 4-ой категории УЕФА , который будет включать все необходимые современные удобства и обеспечит высокое качество в соответствии с международными стандартами.