«որպես խաղ շատ հետաքրքիր ֆուտբոլ էր ընթանում։ Մեր առաջնությունում նման խաղեր քիչ են։ Խաղում էինք լավ մրցակցի դեմ, գիտեինք ինչ արագություն ունեն հարձակման գծում և վտանգավոր հակագրոհներ ունեն։ Մի փոքր ավելի լավ կարող էինք խաղալ, երբ գնդակը մեզ մոտ էր՝ կոմպակտ գրոհելով և չտալով հակագրոհներ։ Նրանք հակագրոհներից 1-2 պահ ունեցան այդ հակագրոհներից, կարողանում էինք չեզոքացնել, չնայած՝ որոշ դրվագներում, այն հասնում էր մեր տուգանային հրապարակ, բայց չեմ կարծում, որ ավել վտանգավոր պահեր ունեին։ Երկրորդ խաղակեսում լավ էինք պաշտպանվում, հնարավորություններ չէինք տալիս, բայց գոլը բաց թողեցինք անհարմար իրավիճակից՝ մեր սխալից։ Ֆուտբոլ է, պատահում է։ Կարծում եմ, որ լավ ֆուտբոլ խաղացինք, կարող էինք ավելի լավ խաղալ և խաղալու ենք։ Ափսոսում եմ, որ արդեն որերորդ դրվագն է այս և նախորդ առաջնություններում, որ մրցավարը սխալվեր մեր օգտին, բայց սա ֆուտբոլ է և պատրաստվում ենք հաջորդ հանդիպմանը»։
11-ՄԵՏՐԱՆՈՑ ԴՐՎԱԳԻ ՄԱՍԻՆ
«Երկու դրվագ կար։ Եթե առաջինը կասկածելի էր, ապա երկրորդը 11-մետրանոց էր։ Խոշորացույցով նայում էին, որ տեսնեին դիպչել է գնդակը մարմնին թե ոչ, բայց հեռավորությունն այնպիսին էր, չնայած որ պաշտպանի ձեռքի դիրքը բնական էր, որ կարող էր ձեռքը քաշել։ Չեմ կարող ասել, մրցավարները միշտ ունեն իրենց բացատությունը, երևի թե ճիշտ են, Եվրոպայում լավ մակարդակի խաղեր են անցկացնում։ ԲԿՄԱ-ի դեմ խաղի մրցավարն էլ ուներ բացատրություն, նույնն էլ սա։ Կոչ եմ անում, որ տեսուչները իրենց գնահատականներով ավելի բաց լինեն, գնահատականները ցույց տան։ Այս խաղի մասին չէ խոսքը, բայց այսքան ժամանակ ոչ մի մրցավար չի զգուշացվել, մի քանի հանդիպում կամ մեկ տարով զրկվել, հաստատ եղած կլինի։ Եթե այսպես լինի, նման դրվագներ շատ են լինելու։ Սա իմ առաջարկն է․ ավելի պարզ ու հստակ ցույց տալ գնահատականները։ Կա սանդղակի որոշ չափ, եթե այդ չափից ցածր են դատում, ապա պատժվում են։ Պետք է կոչ անել, որպեսզի բաց լինի ավելի շատ։ Ես այսքան ժամանակ չեմ տեսել, թե X խաղի Y մրցավարը ինչ գնահատական է ստացել»։
ՄՐՑԱՎԱՐՆԵՐԻ ՄԱՍԻՆ
«Ես չգիտեմ, թե իմ, «Ուրարտուի» դեմ է եղել կամ ԲԿՄԱ-ի օգտին, բայց եթե խոսեմ իմ մասին, ապա չեմ հիշում վերջին տարիներին դեպք, երբ մրցավարները սխալված լինեն ի օգուտ ինձ, բայց չեմ կարծում, որ անձնական է։ Իմ խնդրանքն է, որ գնահատականները բաց լինեն։ Հենց հիմա տեսուչն արդեն գնահատել է մրցավարին։ Ֆեդերացիայի կայքում կամ այլ տեղ տեղադրվի տեսուչի գնահատականը»։
ԿԱԶՄԻ ԽՈՐՈՒԹՅԱՆ ՄԱՍԻՆ
«Մենք ունենք շատ լավ կազմ, լավ ֆուտբոլ ենք խաղում և ավելի լավ ենք խաղալու։ Մեր ֆուտբոլիստները շատ լավն են։ Ֆուտբոլիստների փնտրտուքը մշտական է։ Արդյունքի տեսակետից՝ մենք մեր խաղն ենք բարելավվում։ Այս պահին դեռ պետք է շատ աշխատենք, որ հասնենք «Նոային», «Արարատ-Արմենիային», «Փյունիկին»։ Մենք փորձում ենք մեր ֆուտբոլը խաղալ և ամեն խաղին արդյունքի հասնել։ Այդպես ավելի լավ կխաղա Սերգեյ Մկրտչյանը, Նարեկ Աղասարյանը և մյուս ֆուտբոլիստները։ Դա մեր նպատակներից մեկն է, իսկ ինչպիսին կլինի վերջնական արդյունքը, ցույց կտա մրցաշարային աղյուսակը վերջում։
Էդիկ Վարդանյանը նախորդ խաղում գոլ խփեց, 2005 թվականի ծնված, 20 տարեկան։ Նիկոլաս Կալուկյանը լավ հարձակվող է և մեր ակումբը յուրահատուկ է ու միակն է Հայաստանում, որ երբ դիտարկում ենք ֆուտբոլիստների, սկզբնապես նայում ենք մեր ակադեմիայում ով կա, եթե չկան ընդհանուր հայ ֆուտբոլիստների են նայում և այդպես հերթականությամբ։ Այսօր մեր բոլոր ֆուտբոլիստներ՝ հայ և ոչ հայ, լավ ֆուտբոլ խաղացին, մինչև վերջին վայրկյանը պայքարեցին, ես հպարտանում եմ իրենցով։ Փորձում ենք մեր խաղը բարելավվել, հասնել արդյունքի, ունակ ենք բոլորին հաղթել, բայց հասկանում ենք որ պայքարում ենք բարձրակարգ ֆուտբոլիստներով համալրված թիմերի դեմ»։
ՊՈԼՅԱՐՈՒՍԻ ԽԱՂԻ ՄԱՍԻՆ
«Կախված է սխեմայից։ Մենք նայում ենք, թե յուրաքանչյուր ֆուտբոլիստ որ դիրքում կարող է իրեն լավ դրսևորել։ Շատ լավ է, որ նա այդքան գոլային փոխանցումներ է կատարել, բայց ես դրան չեմ նայում, այլ օգտակարությանը, որ տալիս է խաղադաշտում։ Ֆուտբոլում սխալները խաղի մի մասն են, բայց այս սխեմայի մեջ նրա փոխանցումները քիչ չեն»։
ՀԱՎԱՔԱԿԱՆ ՀՐԱՎԵՐԻ ՄԱՍԻՆ
«Ես չեմ կարող պատասխանել, թե ով կհրավիրվի ազգային հավաքական։ Կարող եմ ասել, որ ունենք ֆուտբոլիստներ, որոնք ոչ միայն հիմա, այլ երկար ժամանակ է արժանացել էին ազգային հավաքական հրավիրվելու համար»։

«Как игра, это был очень интересный футбол. В нашем чемпионате такие матчи встречаются редко. Мы играли против хорошего соперника, знали, какую скорость они имеют в атакующей линии и что у них есть опасные контратаки. Мы могли бы сыграть немного лучше, когда мяч был у нас, более компактно атаковать и не давать им возможности для контратак. У них было 1–2 момента после контратак, которые мы сумели нейтрализовать, хотя в некоторых эпизодах мяч доходил до нашей штрафной, но я не думаю, что у них были более опасные моменты. Во втором тайме мы хорошо оборонялись, не давали им шансов, но пропустили гол из неудобной ситуации, после нашей ошибки. Это футбол, такое бывает. Думаю, мы сыграли хороший матч, могли сыграть ещё лучше и будем играть лучше. Жаль, что уже в который раз и в этом, и в прошлом чемпионатах судья ошибается не в нашу пользу, но это футбол, и мы готовимся к следующему матчу».
О НЕНАЗНАЧЕННОМ ПЕНАЛЬТИ
«Было два эпизода. Если первый был спорным, то второй — это пенальти. Они рассматривали под увеличением, чтобы понять, коснулся ли мяч тела или нет, но дистанция была такой, что, несмотря на естественное положение руки защитника, он мог её убрать. Не могу сказать, у арбитров всегда есть свои объяснения, наверное, они правы, ведь в Европе они проводят матчи на хорошем уровне. Судья матча против БКМА тоже имел объяснение, и здесь то же самое. Я призываю, чтобы инспекторы были более открыты в своих оценках, чтобы эти оценки показывали. Речь не о конкретной игре, но всё это время ни один судья не был предупреждён, не был лишён возможности судить на несколько матчей или на год, хотя наверняка такие случаи были. Если так будет продолжаться, подобных эпизодов станет ещё больше. Это моё предложение: более ясно и чётко показывать оценки. Существует определённая шкала, и если судят ниже этого уровня, то должны наказываться. Нужно призывать, чтобы всё было более открыто. Я за всё это время ни разу не видел, какой арбитр за какую игру какую оценку получил».
О СУДЬЯХ
«Я не знаю, было ли это против меня, против «Урарту» или в пользу БКМА, но если говорить обо мне лично, то я не помню за последние годы случая, когда судьи ошибались бы в мою пользу. Но я не думаю, что это что-то личное. Моё единственное пожелание чтобы оценки были открытыми. Прямо сейчас инспектор уже оценил судью. Пусть эта оценка инспектора будет размещена на сайте федерации или в другом месте».
О СОСТАВЕ
«У нас очень хороший состав, мы играем в хороший футбол и будем играть ещё лучше. Наши футболисты действительно сильные. Поиск игроков идёт постоянно. С точки зрения результата мы улучшаем свою игру. На данный момент нам ещё нужно много работать, чтобы догнать «Ноа», «Арарат-Армению», «Пюник». Мы стараемся играть в свой футбол и добиваться результата в каждом матче. Так будут лучше играть и Сергей Мкртчян, и Нарек Агасарян, и другие футболисты. Это одна из наших целей, а каким будет конечный результат, покажет турнирная таблица в конце.
Эдик Варданян в прошлом матче забил гол, он 2005 года рождения, ему 20 лет. Николас Калукьян хороший нападающий. Наш клуб особенный и единственный в Армении, где при подборе игроков в первую очередь смотрим, кто есть в нашей академии. Если нет, тогда рассматриваем армянских футболистов в целом, и только потом других. Сегодня все наши игроки и армяне, и легионеры сыграли хорошо, боролись до последней минуты, и я горжусь ими. Мы стараемся улучшить нашу игру, добиваться результата, мы способны обыграть любого соперника, но понимаем, что соперничаем с командами, в составе которых высококлассные футболисты».
ОБ АРТЕМЕ ПОЛЯРУСЕ
«Зависит от схемы. Мы смотрим, на какой позиции каждый футболист может проявить себя лучше всего. Очень хорошо, что он сделал столько голевых передач, но я смотрю не на это, а на ту пользу, которую он приносит на поле. Ошибки - часть футбола, но в этой схеме у него немало передач».
О ВЫЗОВАХ В СБОРНУЮ
«Я не могу ответить, кто будет вызван в национальную сборную. Могу лишь сказать, что у нас есть футболисты, которые заслуживали вызова в сборную не только сейчас, но и уже давно».