«Ուրարտուի» գլխավոր մարզիչ Ռոբերտ Արզումանյանը «Նեմանի» դեմ պատասխան խաղից առաջ խոսել է թիմի պատրաստվածությունից և այլ թեմաներից։
ԹԻՄԻ ՊԱՏՐԱՍՏՎԱԾՈՒԹՅԱՆ ՄԱՍԻՆ
«Այս խաղից առաջ ավելի պատրաստ ենք, քան նախորդ խաղն էր և այդպես շարունակական է լինելու։ Սա պրոցես է, բայց կոնկրետ նախորդ խաղին պատրաստվելու քիչ ժամանակ էր եղել, հատկապես ընկերական խաղերի հետ կապված, քանզի ունեցել էինք երկուսը։ Եկել ենք հաջորդ փուլ անցնելու տրամադրությամբ»։
ՀԱՅՏԱՑՈՒՑԱԿԻ ՄԱՍԻՆ
«Բոլորը պատրաստ են վաղվա հանդիպմանը։ Ունենք 1-2 թեթև վնասվածք, բայց նրանք էլ են պատրաստ»։
ՆԱԽՈՐԴ ՓՈՐՁԻ ՄԱՍԻՆ ԵՎՐԱԳԱՎԱԹՆԵՐՈՒՄ
«Հիշողություններս դրական են։ Այն ժամանակ արտագնա հանդիպումն առաջինն էր, ուժեղ մրցակցի՝ «Մարիբորի» հետ։ Մեր գործող մրցակիցը ևս ուժեղ է, նրանց առաջնությունը ընթացքի մեջ, բայց ամեն հանդիպում տարբեր է։ Այս խաղը յուրովի է և մենք միայն հաղթանակի մտքով ենք մտնելու խաղադաշտ»։
«Նեմանն ուժեղ թիմ է, վերջին տարիներին մասնակցել է Կոնֆերենցիաների լիգայի խաղարկությանը և երկու տարի առաջ հաջող ընթացք է ունեցել՝ հասնելով մինչև 3-րդ փուլ։ Ունեն փորձառու ֆուտբոլիստներ, հստակ խաղաոճ։ Վերլուծել ենք և գիտենք, թե ինչպես են դրսևորելու յուրաքանչյուր իրավիճակում և ըստ դրա պատրաստվել ենք խաղին»։

Главный тренер «Урарту» Роберт Арзуманян перед ответным матчем против «Немана» рассказал о готовности команды и других аспектах.
О ГОТОВНОСТИ КОМАНДЫ
«К этой игре мы подходим более подготовленными, чем к предыдущей, и так будет продолжаться. Это процесс, но конкретно к первой встрече было мало времени на подготовку, особенно в связи с товарищескими матчами, мы провели всего два. Мы приехали с настроем пройти в следующий раунд».
О ЗАЯВКЕ НА МАТЧ
«Все готовы к завтрашнему матчу. Есть 1-2 легкие травмы, но и эти футболисты также готовы».
О ПРЕЖНЕМ ОПЫТЕ В ЕВРОКУБКАХ
«У меня остались положительные воспоминания. Тогда выездной матч был первым и против сильного соперника — «Марибора». Наш нынешний соперник тоже силен, у них чемпионат в разгаре, но каждая игра это отдельная история. Завтрашний матч будет особенным, и мы выйдем на поле с одной целью — победить».
«Неман» сильная команда, в последние годы участвовала в розыгрыше Лиги конференций, и два года назад дошла до третьего раунда. В составе опытные футболисты, у них четкий стиль игры. Мы тщательно их проанализировали и знаем, как они действуют в разных игровых ситуациях, и подготовились соответственно».